Anasayfa / Geliştiren Videolar / Gökyüzüne zıplamak istiyorum (1)

Gökyüzüne zıplamak istiyorum (1)

Dalay Lama birkeresinde Portekiz’deydi ve heryerde birsürü inşaat devam ediyordu. Bir akşam şöyle dedi : “Bakın bütün bu şeyleri yapıyorsunuz, ama kendi içinizde bir şeyler inşa etmekte güzel değil mi?” VE devam etti: “Son derece modern ve rahat bir binanın yüzüncü katında yüksek teknolojiye sahip bir daire alsanız bile, eğer içten içe gerçekten mutsuzsanız, arayacağınız tek şey atlamak için bir pencere olacaktır…”

Biyokimyagerlikten Budist keşişliğe geçen Matthieu Ricard’ın “Mutluluk nedir ve nasıl hepimiz ondan bir parça alabiliriz?” konulu etkileyici konuşması…

Not : Türkçe alt yazılı hale getirebilmek için, video panelinin üstündeki “view subtitles” opsiyonuna tıklayıp, en alttan “turkish” i seçmeniz yeterli olacaktır.

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.