Anasayfa / Yabancı Dil Bilgisi / İngilizce öğrenmek istiyorum ama neden?

İngilizce öğrenmek istiyorum ama neden?

Aslında bu konuyu hep saçma bulmuşumdur. Asıl amaç diye bir şey olamaz ki! Bu soruyu kendinize sorduğunuz zaman belki de mantıklı bir cevap bulamayacaksınız. O zaman ingilizce öğrenmekten vaz mı geçeceksiniz? Belki diğer diller için bu soru sorulabilir. Ama ingilizce için aynı şeyi söylemek pek doğru olmaz. ingilizce öğrenimi artık bütün dünyada olağan hale gelmiştir. Yani sıradandır. Bir nitelik yada çok özel bir vasıf değildir. Sosyal hayatın bir parçası olmuştur. Mesleğimiz ne olursa olsun, biz nerede olursak olalım bir yerde mutlaka yolumuz bu dille kesişecektir. Kısacası öyle veya böyle bu dili öğrenmek zorundayız.

ingilizce öğrenmek

Bunun için ikna edici çok mantıklı bir amaç aramak kesinlikle yanlış olur. Kültürdür bu. Hem ingilizce öğrenmek zevklidir. O yüzden böyle bir hata yapmayın, bu soruyu kendinize sormayın.

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.