Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Site Tanıtımı
  3. İngilizcenizi Geliştirmek İçin Atılması Gereken Adımlar

İngilizcenizi Geliştirmek İçin Atılması Gereken Adımlar

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 3 dk okuma süresi
57 0
daha hızlı ingilizce öğrenmek

İş hayatında İngilizce biliyor olmak artık bir artı puan olmaktan çıktı ve zorunluluğa dönüştü. Hangi mesleğe sahip olursanız olun en azından belirli bir düzeyde İngilizce bilgisine de sahip olmanız gerekiyor. Eğitim hayatınızda bu bilgiye yeterli derecede sahip olmayabilirsiniz. Ancak yeni bir dil öğrenmek ya da bildiğiniz yabancı dili geliştirmek için asla geç değildir. Eğer siz de İngilizcenizi geliştirmek isterseniz ne gibi adımlar atabileceğiniz konusunda bazı önerilerde bulunabiliriz.

İngilizce Öğrenmeyi Sağlayan Mobil Uygulamalar

Bir yandan eğlenirken diğer yandan da yabancı dil bilgisini geliştirmenizi sağlayacak olan çok sayıda mobil uygulamanın geliştirildiğini sizlere aktaralım. Bu mobil uygulamaları cep telefonunuza indirmeniz durumunda  boş zamanlarınızı İngilizcenizi geliştirmek için değerlendirebilirsiniz. Mobil uygulamalar sayesinde yabancı dil bilgisini geliştirmiş olan çok sayıda kişi olduğunu belirtelim. Üstelik günün herhangi bir saatinde bu uygulamaları kullanabilir ve böylelikle size uygun bir program geliştirebilirsiniz.

Yabancı Dilde Dizi Ve Film İzleme

Sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biri de alt yazılı olan yabancı dizi ve filmleri izlemek oluyor.  Bu yöntem aynı zamanda İngilizce kelimeleri telaffuz etme konusunda da kendinizi geliştirmenizi sağlayabilir. Hangi kelimenin nasıl telaffuz edildiği konusunda zorlananlar için yabancı dizi ve film izleme yönteminin en ideal seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Gramer bilgisine de ciddi katkılarda bulunan bu yöntemi tercih etmeniz İngilizcenizi geliştirirken bir yandan da film ve dizi izleme keyfini yaşamanızı sağlıyor.

Kurslara Katılma

Sadece eğitim hayatı devam edenler için değil yetişkinler için de özel İngilizce kurslarının bulunduğunu  belirtmek isteriz. Eğer haftanın belirli günlerinde, belirli saatlerinizi özel kursa ayırabilirsiniz  yetişkinler için hazırlanan bu eğitimlere katılabilirsiniz. Özel kurslar genellikle hafta sonlarında düzenleniyor olsa da hafta içi eğitim almanızı sağlayacak kurs seçenekleri de bulunuyor.

Birebir Ders Alma

Son önerimiz yetişkinler için İngilizce dersi veren bir eğitimcilerden birebir özel ders almanızdır. Yukarıda sıraladığımız yöntemler arasında İngilizcenizi en hızlı şekilde geliştirmenizi sağlayacak olan yöntem kuşkusuz bu seçenektir. İngilizce eğitim veren kişilere ulaşmak için Armut.com internet sitesine uğrayabilirsiniz. Bu sayede özel ders fiyatları konusunda da fikir edinmiş olursunuz.

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar