Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Site Tanıtımı
  3. Metafor ile yükselişin keyfini çıkartın

Metafor ile yükselişin keyfini çıkartın

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 5 dk okuma süresi
64 0
metafor

İnternet sitelerinin her geçen gün daha fazla artması, bu alanda rekabet etme gücünün de yüksek olmasını gerektirmektedir ve internet dünyasında rekabet edebilmek için esas olan SEO çalışmalarında doğru adımlarla ilerlemek ve başarmaktır. Günümüzde her alan üzerine kurulan çok sayıda site bulunmaktadır. Kurumsal, kişisel veya e-ticaret alanında faaliyet gösteren web sitelerinin sayısının çok olması bu alanda ciddi çalışmaları gerektirmektedir. Bundan 10 sene öncesine kadar Google başta olmak üzere diğer arama motorları, siteler için çok da zor olmayacak algoritmalara sahiptiler ve siteler, basit çalışmalarla hedef kelimede üst sıralarda çıkabiliyorlardır. Ancak site sayısının artması ile birlikte arama motorları da kriterlerinde bazı değişiklikler yaptılar ve bu değişimler hemen hemen 6 ayda bir yenilenerek webmasterlara sunulmaktadır. Yani işin açıkçası, bir siteniz varsa ve bu siteden kazanç elde etmek istiyorsanız kesinlikle doğru çalışmalar yapmanız gerekir, tabi bunun için de algoritmalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Metafor olarak bu alanda uzun zamanların deneyim ve tecrübesi ile müşterilerimize hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadar çok sayıda kurumsal, kişisel ve e-ticaret alanında yaptığımız çalışmalarımızın her birinin hak ettiği yeri bulabildiğini kolaylıkla söyleyebiliriz. Alanında uzman ve deneyimli kadromuz ile siteniz üzerinde gerekli çalışmaları yaparak arama motorlarında üst sıralardan çıkmasına katkıda bulunuyoruz.

Metafor çalışmalarını nasıl yapar?

Bir internet sitesi için çalışma başlatmadan önce bazı aşamalardan ve değerlendirmelerden geçirilmesi gerekir.

  • Anahtar kelime araştırması
  • Rakip araştırması,
  • Doğru içeriklerin oluşturulması,
  • Kod yapısının incelenmesi
  • Tanıtımlar.

Yukarıda saymış olduğumuz adımlar tüm sitelerde SEO çalışması başlatmadan önce yapılması gerekenlerdir. Tabi madde halinde anlatmış olmamız, tüm bu çalışmaların kısa zamanda yapılabileceği algısına neden olmaması gerekir. Sadece anahtar kelime araştırması için bile büyük efor gerektiğini bilmelisiniz. Bununla birlikte iç SEO çalışmaları için gerekli işlemlerin yapılması, varsa eksiklerin tamamlanması gerekir. Daha sonra rakip araştırması yapmak gerek. “X” kategorisinde faaliyet gösteren bir internet sitesi ve rakipleri arasındaki benzerlik ve farklılıkların rapor halinde hazırlanması gerekir. Aksi halde yapılan çalışmalardan çok fazla verim elde edilemez. Aynı şekilde sitelerde içeriklerin oluşturulması daha doğrusu “doğru şekilde oluşturulması” ciddi anlamda zaman alan bir işlemdir. Bunun için de Metafor olarak doğru çalışmaların nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmayanların, kesinlikle bir uzman firmadan destek almalarının daha etik olacağını söylemek istiyoruz. Kod yapısının incelenmesi de yine sitenin iç SEO çalışmalarından biridir. Site, sadece tasarım ile bitebilen bir şey değildir. Esnek olması, kullanım kolaylığının olması gibi inceliklerin bir bölümü de kod yapısına bağlıdır. Tanıtımlar ise sitenin dış çalışmalarını ilgilendiren bir alandır ki bu alanda da doğru yerlerden tanıtım yazısı almak, backlink almak veya daha farklı işlemler yapmak için doğru kaynakların bulunması da gerekir.

Sitenizin yükselmesi için arayın!

İnternet teknolojisi üzerine uzun zamanların deneyimine sahip olan firmamız ile iletişime geçerek sitenizin yeniden değerlendirilmesini, gerekli işlemlerin yapılmasını ve SEO alanında başarılı bir çalışma yapılmasını talep edebilirsiniz. Kurumsal SEO, e-ticaret SEO ve kişisel sitelerin SEO çalışmalarında hizmet veren firmamız Metafor ile hak ettiğiniz değeri yakalayacak, daha fazla ziyaretçi çekerek hem kazancınızı arttıracak hem de bilinen bir adres olmanın başarısını yakalayacaksınız. Hizmetlerimiz ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak, çalışma desteği talebinde bulunmak için iletişim numarasından veya https://www.metafor.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar