Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Bir de bunlar var!
  3. Trakya Kariyer Fuarı 27 – 30 Ocak’ta TEKİRDAĞ’da

Trakya Kariyer Fuarı 27 – 30 Ocak’ta TEKİRDAĞ’da

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 4 dk okuma süresi
58 1

Türkiye’nin Üniversiteye En Yüksek Oranda Öğrenci Yerleştiren Bölgesi
Son 3 yıldır sınava girenlerden % 65’e yakın bir oran ile üniversitelere en yüksek oranda öğrenci yerleştiren Trakya Bölgesi’nde, sınava giren yaklaşık 25.000 ve toplamda 75.000 lise öğrencisine ve velisine hitap eden Meslek, Üniversite, Bölüm ve Şehir tanıtımlarının yapılacağı fuar organizasyonu gerçekleştiriliyor.

Ev Sahibi Namık Kemal Üniversitesi, Organizatör Genç Kariyer Akademisi YOUcademy

İstanbul merkezli, Trakya’da şubesi bulunan Genç Kariyer Akademisi YOUcademy tarafından düzenlenen fuara, 2006 yılında Tekirdağ’da kurulan Namık Kemal Üniversitesi ev sahipliği yapıyor.

İlk Fuara Katılanlara Yerleşen Öğrenci Sayısında % 400 Artış

İlki 2010 yılı Temmuz ayında küçük çaplı olarak gerçekleştirilen fuara katılan üniversitelerden Koç Üniversitesi ve Plato M.Y.O.’dan alınan bilgilere göre, Trakya’dan kazanan öğrencilerin sayısında illere göre değişkenlikle birlikte % 100 ile % 400 arasında artış görüldüğü bildiriliyor.

Katılımcı Kurumlar ve Bilgilendirici Konferanslar

Devlet ve Vakıf Üniversiteleri ile Meslek Yüksek Okulları’nın ve Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı firmaları ile Dil Okullarının katılımcı olacağı fuarda, akademisyenler bilgilendirici konferanslar verecek. Ayrıca Kariyer Danışmanları’ndan Doğru Meslek Seçimi konferansları, Yaşam Koçları ile Workshoplar, Uzman Psikologlar ile Aile Sohbetleri, Rehberlik Uzmanları ile Üniversite Tercih Konusunun Püf Noktaları seminerleri düzenlenecek.

Kitaplardan Değil, Yaşayanlardan Öğrenin Konferansları

“Kitaplardan Değil, Yaşayanlardan Öğrenin” sloganıyla düzenlenecek geniş bir konferans serisi ile de; üniversite öğrencileri, yeni mezunlar ve meslek duayenleri deneyim paylaşımı yapacaklar. Yereldeki Meslek Odaları’nın ve dershanelerin de bilgilendirici seminerlerle destek vereceği fuarda, ünlülerle söyleşiler de yer alacak. Ayrıntılar ve program trakyakariyerfuari.org adresinde…

trakya kariyer fuari

Trakya Çapında 15 Merkezde Tanıtım

Tekirdağ’ın tüm ilçeleri ile, Edirne ve Kırklareli’nin merkezleri ile en yüksek sayıda öğrenciye sahip ilçeleri olan Uzunköprü, Keşan, Enez, Lüleburgaz ve Babaeski ile Trakya çapında toplam 15 merkezde lise ve dershanelerde tanıtımı yapılan, kariyer.net’in internet sponsoru ve Kariyer dergisinin basın sponsoru olduğu fuara katılımı kesinleşen kurumlar şu şekilde;

Boğaziçi Ünv, İTÜ, ODTÜ Kıbrıs, Ege Ünv, Namık Kemal Ünv,(diğer devlet üniversiteleri webde)

Koç Ünv, Bahçeşehir Ünv, Yeditepe Ünv, Doğuş Ünv, Acıbadem Ünv, Medipol Ünv, Haliç Ünv, Yeni Yüzyıl Ünv, Bez-i Alem Ünv, Plato MYO, Gelişim MYO, EF Dil Okulları.

Öğrencileri Çekmek İçin Hediyeler ve Üniversite Gezileri Düzenleniyor

Öğrencilerin katılımını arttırmak amacıyla, her gün fuar alanına ücretsiz servis kaldırılacak, toplamda 15.000 TL değerinde hediyeler verilecek. Hediye kazanımı için stand ziyareti ve konferans katılımı ön koşul olacağı fuar sonrasında da etkinliğin devamı niteliğinde üniversitelere otobüslerle gezi organizasyonları düzenlenecek.

Sosyal Sorumlulukla Fidan ve Burs

Sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden fuar organizatörleri, fuara katılan tüm kurumlar adına TEMA Vakfı Tekirdağ hatıra Ormanı’na fidan dikecekler ve elde edilecek gelirin bir kısmını Tekirdağ Genç Girişimciler ve Yöneticiler Derneği Burs Fonu’na aktaracaklar.

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar