Anasayfa / Başarı Yazıları / Verdiğin senindir!

Verdiğin senindir!

”Hayatımı yaşamak istiyorum. ” Ne demek? Bu cümleyi kurana kadar kimin hayatını yaşıyordunuz? Hayatınıza neyin anlam kattığını biliyor musunuz? Eşinizin, çocuklarınızın, işinizin, ailenizin, sevgilinizin, paranın, huzurun, hangisinin? Hayır hayır hayattaki her şeye siz anlam veriyorsunuz. Yaşadığımız hiç bir şey bizi üzmek ya da mutlu etmek için gelmiyor. Ona anlam kazandıran bizleriz.

Duygularımızla her şeye bir kişilik kazandırırız. Yaşadığımız hayat iyi ya da kötü değildir aslında. Yaradan daha en başından sizce bu ayrımı yapar mı? Ancak onu şekillendiren, iyiyi ya da kötüyü yaşamak için besleyen bizleriz. Unutmayın ne verirseniz onu alırsınız. Buna çekim yasası da diyebiliriz.

Birine karşı nefret duyguları beslemişseniz şüphesiz aynı şiddette size geri dönecektir.

Oysa sevgi ile yapılan her iş, sevgi ile atılan her adım yanardağ patlaması gibi sıcacık ve taşarak yaşamımıza akacaktır.

Sevginin gücünü hayatınızdan çıkartmayın.

Sevgiyle kalın…

Yazan : Şelale Bilgiç Uruk / Profesyonel Koç ve NLP Uzmanı

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.