Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Geliştiren Videolar
  3. VIDEO : Kaptan dalgalı denizde belli olur!

VIDEO : Kaptan dalgalı denizde belli olur!

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 2 dk okuma süresi
103 0
liderlik

Bir lider zor zamanlardan muhteşem fırsatlar yaratan ve sonuçları etkileyecek insiyatifi alabilen kişidir. Bir lider her zaman koşulları suçlayan değil,  değiştirebilen ve istediği sonuçları yaratacak şekilde yeniden yaratabilen kişidir.  Lider, zor şartlardan çıkmayı, ders almayı bilir. Her an fırsat arar, her durumda ne öğrenebilirim diye sorar. “Hangi iş yapış tarzımı değiştirirsem bu durumun üstesinden gelebilirim ? En önemlisi her gün ne yaparsam dünden daha iyi sonuçlar yaratırıım?” diye soran kişidir lider. Bu meydan okuyan, çözüm arayan bilinç, yaşamının lideri olmayı amaçlayan kişileri en tatmin edici başarılara

yönlendirir.

Bir lider, büyük başarıların, büyük değişimler ve rahatsızlıklar barındırdığını bilir. Önemli olan bu zor zamanlarla ne yapmamız gerektiğini bilmektir. Şu an hayatta ve iş dünyasında ihtiyacımız olan şey, koşulları suçlayıp, en kötüyü gören kişiler değil,  her şart altında değişme ve gelişme cesaretini gösteren,  gerçekten ışık saçan ve etrafına umut olan insanlar, yani gerçek liderlerdir. Öyleyse içinizdeki lideri uyandırın, harekete geçirin. O güç herkeste var sadece farkedilmeyi bekliyor.

Son olarak lider, rahatlık alanının dışında yaşayan, eyleme geçendir ve yaşam, rahatlık alanının bittiği yerde başlar.

 

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar