Anasayfa / Motive Olmak / Geliştiren Hikayeler / Ahmet Bakkal’ın aklı…

Ahmet Bakkal’ın aklı…

Ahmet Bakkal, büyük bir sokağın tek bakkalı olarak oldukça iyi iş yapmaktadır. Ama rekabet hiç durmaz. Yeni bir bakkal, Ahmet Bakkal’ın hemen sağ yanındaki dükkanı kiralar ve dev harflerle, “MÜTHİŞ İNDİRİM” yazar. Ahmet Bakkal, bu duruma çok bozulur; ama harekete geçmek için bekler.

Sokaktaki potansiyeli fark eden bir başka bakkal, Ahmet Bakkal’ın sol yanındaki dükkanı tutar ve “DAHA UCUZU VE KALİTELİSİ YOK” yazar.

Üçüncü gün yeni bir bakkal Ahmet Bakkal’ın yanındaki bakkalın yanında bir bakkal daha açar ve büyük harflerle şöyle yazar:

EN İYİ FİYATLAR BURADA.”

Ahmet Bakkal, bu gelişmeler karşısında önce kızar; ama bu gelişmelerden şikayet edeceğine kendi yararına kullanacak bir formül arar. İzleyen gün dükkanın üstüne dev harflerle yazar:

“ANA GİRİŞ.”

 

Yazan : Melih ARAT / Sıra Dışı Yaşam Becerileri

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

7 yorum

  1. Ahmet bakkal laz’miydi? :-) saka bi yana.. cok zekice bir cözüm :-))

    güldüm :-)

    tesekkürler özgür’cüm…

  2. Süper bi fikir… akıl akıldan üstündür dememişler boşuna

  3. Dogru söze şapka indirilir başka söz bulamıyorum

  4. Sozun gucu budur!!!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.