Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. İnsan İlişkileri
  3. “Bugün Okul Nasıl Geçti?” Dışında Sorulabilecek 60 Soru

“Bugün Okul Nasıl Geçti?” Dışında Sorulabilecek 60 Soru

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 1 dk okuma süresi
17 0
cocugunuzla-iletisim

Çocuklarımız bizim zamanlarımıza göre çok daha yoğun ve çok daha dijital yaşamın içindeler. Biz yetişkinler de TV, internet, whatsapp, facebook, instagram derken ailemizle ve çocuklarımızla daha az konuşuyoruz. Çocuklarımızla baş başa vakit geçirmek için yemeğe çıktığımızda bile herkes kendi sandalyesinde ve ellerinde cep telefonu mümkün olan en az konuşmayı yapar olduk.

Gün sonunda eve geldiğimizde çocuklarımıza sorduğumuz soru ise hep “Bugün okul nasıl geçti “oldu. Cevap mı? Cevap çoğu zaman “İYİ”.

Halbuki çocuğumuzun okul yaşamına katılmak, bu konularda açık uçlu sorular sormak hem çocuğunuzun akademik başarısını, hem de mutluluğunu etkiliyor.

cocugunuzla-iletisim

Aşağıdaki resimlerde “Okul bugün nasıldı” sorusu yerine sorabileceğiniz altmış adet açık uçlu soruyu bulabilirsiniz.

Yazan : Işıl Tabağ | Founder at Leaders Hill

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar