Anasayfa / Motive Olmak / Neden olmuyor? Niçin?

Neden olmuyor? Niçin?

Bana en çok gelen sorulardan birine cevap vermek istiyorum. “Cebimde kuruş yok, hadi çekim yasası bana 1 milyon dolar getirsin” Niye olmuyor? Çekim yasası hiçbir zaman oturduğunuz yerden size istekleriniz vermeyecektir. Kargo paketi içine konulmuş üzerinde 1 milyon dolar yazılı çek kargocu tarafından kapınıza getirilmeyecektir. Hedefleri, istekleri sıfır noktasındayken devasal tutmak yasayı işletmek yerine size sadece hayal kırıklığı yaşatır.

Karanlığın içinde önce bir mum yakarsınız mekan aydınlanır sonra bir mum daha yakarsınız mekan daha da aydınlanır, bir mum daha…bir mum daha…ve mekan apaydınlık olur.

farkinda-olmak

Ayrıca yasa isteklerinizi paket halinde hazır sunmaz. FARKINDA olmanız gerekir. Çevrenizde gelişen olayları, hayatınıza beklemediğiniz anda giren veya çıkan insanları…

Kimileri buna “TESADÜF” veya “ŞANSA BAK”der.

Bu tür durumlar ne tesadüf ne de şanstır sadece siparişiniz teslim ediliyordur. FARKINDAYSANIZ teşekkür eder, siparişinizi teslim alırsınız. Değilseniz sipariş geri iade olur :)

Sevgilerimle…

Yazan : Ayça AKIN

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

Bir yorum

  1. Hande Doğandemir Fan

    kadın ve çocuklara yönelik şiddet, cinayet, taciz ve tecavüz neden güncel siyasetin konusu olmuyor? . Teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.