Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Başarı Yazıları
  3. Rakibinin Kalitesi SEN’i belirler!

Rakibinin Kalitesi SEN’i belirler!

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 2 dk okuma süresi
128 0
rakibinin-kalitesi-seni-belirler

Beraber yarıştığın rakibinin kalitesi, seni belirler.

Önemli olan, basit entrikalar ve dedikodular ile rakibini geçmeye çalışmak değil, gerçekten ciddi, performansı yüksek ve kaliteli olan rakip ile beraber koşmaktır.

En önemlisi de, birbirine saygı göstermektir.

Çünkü değerli bir rakip, her zaman öğretir ve geliştirir.

Şöyle de bir söz vardır; ahmak dostun olacağına, akıllı düşmanın olsun.

Hiç kimse her alanda güçlü ve başarılı olamaz. Bu mümkün değildir. Ve performans, ancak ve ancak “güçlü” yanlar üzerine inşa edilir. Akıllı bir kişi, rakibi gördüğü kişinin de “güçlü” yanlarını kendine feyz alabilendir ucuz ego oyunlarını bir kenara bırakarak.

Benim rakibim falan yok deme!

Herkesin ve her işin rakibi ve rekabeti vardır.

Rakibinin kalitesi, SENİ belirler.

Rekabetinin kalitesi ise İŞİNİ belirler. Ve gerektiğinde rakibine saygı duruşunda bulunmak ve onu gücü ile kabul etmek, sana da şampiyonluk fırsatını sunacaktır. Eğer anlayabilirsen…

Eleştirme, kakalama, senden üstün olduğu yanları (yeteneklerini) kabul et. Kendi gücüne ve rakibinin gücüne saygı göster. Yolundan çekilmesi değil, asıl yolunda, yanında seninle rekabette olması büyük şanstır. Değerlendir.

Kaliteli bir rakip bulduğunda, sevin.

Yazar : Banu Çakar

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar