Anasayfa / Motive Olmak / Bir de bunlar var! / Ruhunu yüzüne giyecek kadar cesur musun?

Ruhunu yüzüne giyecek kadar cesur musun?

İnsan, her istediğini yapamayandır. Yaparsanız, insanlıktan çıkmış olursunuz.” Evet eğer gerçekten ‘insansan’, layıkıyla ‘insansan’ her istediğini yapamazsın, herkesi ve her davranışı işine geldiği gibi yorumlayamazsın, öfkenin gerçek muhattabı dururken aklından geçen her insana sataşamazsın, sen öyle zannediyorsun diye kendi zan’larını veya hüsnü kuruntularını gerçek kabul edemezsin, kalp kırma veya can yakma telaşında olamazsın, kendi ayıbın dururken başkalarını ayıplayamazsın, eleştiri ile düşmanlığı, kendini savunma ile küstahlığı birbirine karıştıramazsın…

Kendini anlatman veya en iyinin kendin olduğunu göstermek için başkasını olumsuzlaman gerekiyorsa bir kez daha düşün derim, zira “derinlerde bir yerlerde bir yanlışlık olmalı!

hangi yüzünü gösteriyorsun

Tüm iyi duygularımla.

Yazan : Hülya Konar | hPozitif

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

Bir yorum

  1. Herkesin etrafında vardır sahte yüzler. Hatta itiraf etmeliyim ki bazen kendim bile farklı biri olabiliyorum. Olmadığım bir insan oluyorum. Bazen kendim için, bazen yanımdaki için.. Ama en önemli şey şu ki ve sanırım yazının mesajı da bu.. Gerçekten kendini ifade etmenin yolu başkasını karalamaktan geçmemeli!

    Saygılar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.