Anasayfa / Sizden Gelenler

Sizden Gelenler

Phuket’te Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Tayland’ın adeta turizm merkezi olan Phuket, muhteşem doğası, eğlence hayatı ve son derece keyifli plajlarıyla herkesin mutlaka görmesi gerektiği yerler arasında bulunmakta. Tayland’ın en büyük adası konumunda olan Phuket, adeta masalsı bir tatilin kapılarını ziyaretçilerine sonuna kadar açıyor. Her sene 5 milyondan fazla turistin tercih ettiği ada, bünyesinde bulunan Büyük Buda Heykeli, en ünlü tapınağı Wat Chaithararam ve etkileyici deniz manzaralarıyla muhteşem bir gezi deneyimi sunuyor. Gezileriniz sırasında Phuket’i tam anlamıyla keşfedebilmeniz için Devamını Oku »

İngilizcenizi Geliştirmek İçin Atılması Gereken Adımlar

İş hayatında İngilizce biliyor olmak artık bir artı puan olmaktan çıktı ve zorunluluğa dönüştü. Hangi mesleğe sahip olursanız olun en azından belirli bir düzeyde İngilizce bilgisine de sahip olmanız gerekiyor. Eğitim hayatınızda bu bilgiye yeterli derecede sahip olmayabilirsiniz. Ancak yeni bir dil öğrenmek ya da bildiğiniz yabancı dili geliştirmek için asla geç değildir. Eğer siz de İngilizcenizi geliştirmek isterseniz ne gibi adımlar atabileceğiniz konusunda bazı önerilerde bulunabiliriz Devamını Oku »

Profesyonel Dilekçe Çevirisi için Dilekçe

Dilekçe, bir kişinin isteğini, şikayetini, düşüncesini duyurabilmesi veya bir konu hakkında bilgi verebilmesi için ilgili resmî ya da özel kurum ve kuruluşlara yazdığı imzalı olması gereken bir başvuru yazısıdır.

Dilekçelere yurtdışı için başvuru yaparken veya yurtdışındayken de oldukça ihtiyaç duyulmaktadır. Resmî kurumlarla yapılacak iletişim için gereken dilekçe çevirisi sürekli istenmektedir. Vize işlemlerinde, yurtdışındaki hukuki meselelerde, anlaşmalı boşanma işlerinde vb. birçok konuda dilekçe istenmektedir Devamını Oku »

Metafor ile yükselişin keyfini çıkartın

İnternet sitelerinin her geçen gün daha fazla artması, bu alanda rekabet etme gücünün de yüksek olmasını gerektirmektedir ve internet dünyasında rekabet edebilmek için esas olan SEO çalışmalarında doğru adımlarla ilerlemek ve başarmaktır. Günümüzde her alan üzerine kurulan çok sayıda site bulunmaktadır. Kurumsal, kişisel veya e-ticaret alanında faaliyet gösteren web sitelerinin sayısının çok olması bu alanda ciddi çalışmaları gerektirmektedir. Bundan 10 sene öncesine kadar Google başta olmak üzere diğer arama motorları, siteler için çok da zor olmayacak algoritmalara sahiptiler ve siteler, basit çalışmalarla hedef kelimede üst sıralarda çıkabiliyorlardır. Devamını Oku »

CE Belgesinin markaya katkısı

Markaların oluşumu, ilerlemesi ve dünya genelinde bilinirlik kazanması için bir takım adımların atılmasıyla oluşur. Özellikle de üretim alanında faaliyet gösteren markaların bu konuda çok daha fazla efor harcamaları gerekir. Ancak doğru bir ilerleme, markanın büyümesini sağlamakla birlikte dünya genelinde bilinirlik kazanmasında da hayli etkili olur. Mesela elektronik veya insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratabilecek üretimler yapan bir firmanın ürünlerini Avrupa Birliği üye ülkelerinde pazarlayabilmesi için CE işareti alması gerekir. CE işareti veya CE belgesi olarak bilinen bu sertifika, “yüksek risk taşıyan ürünler” kapsamında olan ürünlere vurulması zorunlu olan bir işarettir. Devamını Oku »

Kendini Doğurmak…

İnsan felsefi açıdan bu dünyaya fırlatılmış gibidir. Özellikle tarımı keşfedip yerleşik düzene geçtiği on bin yıl öncesinden başlayarak hızla üstüne koyarak gelişir, değişir ve değiştirir. Diğer taraftan bu değişim ve gelişim yeni ve cevabı bilinmeyen pek çok soruyu da beraberinde getirir. Hayatın anlamını arar. Yaşamın mânasının peşinde koşar. Teolojik ve semavi çıkarımlar yapar. Buna karşın asırlardan bu yana kendini ve kabul edebildikçe evreni keşfetmek için sonsuz bir çabanın içinde yer alır. Varoluşa dair duyumsadığımız bilinmezlik, onun kontrol edilemez atmosferi ve cevaplanamayan sorularının yarattığı kaygılar, tek ve kesin bir cevap arayışını kısmen primitif bir dürtüsellikle taçlandırır. Bunun cevabı, “ama bir anlamı olmalı”dır. Ancak kavramsal olarak pek de anlamı olmayan bu sihirli, tesadüfi kaos ve onun ürettiği düzen insanın benliğini ve onun zihinsel olarak yarattığı “ben, diğerleri ve doğa ilişkisi”ni olduğu gibi kabul etmeye meyletmez. Bireye dünyaya geliş, sona eriş ve aradaki süre için kesin, ön görülebilir cevaplar yani güven ve güvende olma hissi gereklidir. Devamını Oku »

2018 İçin Geriye Sayarken, İleri Bakmak…

İlk ne zaman okudum ve bugüne kadar kaç kez anlattım bimiyorum ama benim için en anlamlı hikayelerden biridir. Ne zaman ters bir şey olsa, “dur; kederlenme şimdi” veya işler rast giderken de “aman, fazla da gaza gelmeye gerek yok” dedirten bir hikaye…

Bir çoğunuz için de tanıdık olması muhtemel olan ve ünlü Çin düşünürü Lao Tzu’nun 2,500 yıllık hikayesiyle yeni yıla girmek ister misiniz?

Köyün birinde bir yaşlı adam varmış. Çok fakirmiş ama Kral bile onu kıskanırmış. Öyle dillere destan bir atı varmış ki, Kral bu at için ihtiyara büyük bir servet teklif etmiş Devamını Oku »

Kurumsal Eşya Depolama Hizmetleri

Günümüz koşullarında ev eşyalarınızı istediğiniz şekilde bir yerde istediğiniz süre boyunca depolama imkânlar mevcuttur. Depolama dediğimizde lojistik anlamda depolama olarak algılanmasın. Eşya depolama hizmetleri lojistik sektöründen bağımsız sadece ev ve ofis taşıma firmalarının yapmış oldukları bir hizmet türüdür. Özellikle son 5 yıl içinde gerçekleşen ve devam eden eşya depolama hizmetleri yoğun bir şekilde gerçekleşmektedir. Sadece bireysel değil, aynı zamanda kurumsal depolama hizmetleri vermekte olan Çolakoğlu nakliyat, 1956 yılından bu yana sizlere en iyi şekilde kaliteli ve güvenli hizmet vermektedir. Devamını Oku »

Ya yatağınızı değiştirin ya işinizi

Ruhun bedeni bedenin de ruhu etkilediğini biliyoruz. Peki bu denklemden yola çıkarak işinizi sevip sevmediğinizi anlayabileceğinizi biliyor musunuz?

Motivasyon = beklenti × sonuca ulaşabilme olasılığı ise ben de diyorum ki;

Mutluluk ve tatmin çoğaltıldıkça hissedilen yorgunluk azalır.

Aklıma 2014 yılındaki halim geldi. Yoğunluk hat safhada. Hafta içi işe gidiyorum, mesai saatleri 9/18 ancak benim evden çıkma ve eve varma saatleri 7/20 Devamını Oku »

Eski Zeka Oyunları da Yerini Teknolojiye Bıraktı

Bu başlıktan, “teknoloji karşıtıyız” sonucu çıkmasın. Aynı zamanda “nerede o eski günler” demek istemediğimizi de bilmelisiniz ? Hayır hayır, bu yazının konusu bambaşka! Endişe değil; umut veren birkaç paragraf okuyacağınızdan şüpheniz olmasın.

Eskiden, özellikle karşılıklı oynanan zeka oyunları daha bir popülerdi. Akıllı cihazların hayatımıza nüfus etmesiyle birlikte alışkanlıklarımız da değişti. En son ne zaman kağıt üzerinde amiral battı oynadınız bilemiyoruz ama tahmin ediyoruz ki hatırlayamadığınız bir tarihtedir. ? Merak etmeyin, bunda endişelenecek bir durum yok Devamını Oku »