Anasayfa / Sizden Gelenler / Site Tanıtımı

Site Tanıtımı

Phuket’te Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Tayland’ın adeta turizm merkezi olan Phuket, muhteşem doğası, eğlence hayatı ve son derece keyifli plajlarıyla herkesin mutlaka görmesi gerektiği yerler arasında bulunmakta. Tayland’ın en büyük adası konumunda olan Phuket, adeta masalsı bir tatilin kapılarını ziyaretçilerine sonuna kadar açıyor. Her sene 5 milyondan fazla turistin tercih ettiği ada, bünyesinde bulunan Büyük Buda Heykeli, en ünlü tapınağı Wat Chaithararam ve etkileyici deniz manzaralarıyla muhteşem bir gezi deneyimi sunuyor. Gezileriniz sırasında Phuket’i tam anlamıyla keşfedebilmeniz için Devamını Oku »

İngilizcenizi Geliştirmek İçin Atılması Gereken Adımlar

İş hayatında İngilizce biliyor olmak artık bir artı puan olmaktan çıktı ve zorunluluğa dönüştü. Hangi mesleğe sahip olursanız olun en azından belirli bir düzeyde İngilizce bilgisine de sahip olmanız gerekiyor. Eğitim hayatınızda bu bilgiye yeterli derecede sahip olmayabilirsiniz. Ancak yeni bir dil öğrenmek ya da bildiğiniz yabancı dili geliştirmek için asla geç değildir. Eğer siz de İngilizcenizi geliştirmek isterseniz ne gibi adımlar atabileceğiniz konusunda bazı önerilerde bulunabiliriz Devamını Oku »

Profesyonel Dilekçe Çevirisi için Dilekçe

Dilekçe, bir kişinin isteğini, şikayetini, düşüncesini duyurabilmesi veya bir konu hakkında bilgi verebilmesi için ilgili resmî ya da özel kurum ve kuruluşlara yazdığı imzalı olması gereken bir başvuru yazısıdır.

Dilekçelere yurtdışı için başvuru yaparken veya yurtdışındayken de oldukça ihtiyaç duyulmaktadır. Resmî kurumlarla yapılacak iletişim için gereken dilekçe çevirisi sürekli istenmektedir. Vize işlemlerinde, yurtdışındaki hukuki meselelerde, anlaşmalı boşanma işlerinde vb. birçok konuda dilekçe istenmektedir Devamını Oku »

Metafor ile yükselişin keyfini çıkartın

İnternet sitelerinin her geçen gün daha fazla artması, bu alanda rekabet etme gücünün de yüksek olmasını gerektirmektedir ve internet dünyasında rekabet edebilmek için esas olan SEO çalışmalarında doğru adımlarla ilerlemek ve başarmaktır. Günümüzde her alan üzerine kurulan çok sayıda site bulunmaktadır. Kurumsal, kişisel veya e-ticaret alanında faaliyet gösteren web sitelerinin sayısının çok olması bu alanda ciddi çalışmaları gerektirmektedir. Bundan 10 sene öncesine kadar Google başta olmak üzere diğer arama motorları, siteler için çok da zor olmayacak algoritmalara sahiptiler ve siteler, basit çalışmalarla hedef kelimede üst sıralarda çıkabiliyorlardır. Devamını Oku »

CE Belgesinin markaya katkısı

Markaların oluşumu, ilerlemesi ve dünya genelinde bilinirlik kazanması için bir takım adımların atılmasıyla oluşur. Özellikle de üretim alanında faaliyet gösteren markaların bu konuda çok daha fazla efor harcamaları gerekir. Ancak doğru bir ilerleme, markanın büyümesini sağlamakla birlikte dünya genelinde bilinirlik kazanmasında da hayli etkili olur. Mesela elektronik veya insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratabilecek üretimler yapan bir firmanın ürünlerini Avrupa Birliği üye ülkelerinde pazarlayabilmesi için CE işareti alması gerekir. CE işareti veya CE belgesi olarak bilinen bu sertifika, “yüksek risk taşıyan ürünler” kapsamında olan ürünlere vurulması zorunlu olan bir işarettir. Devamını Oku »

Kurumsal Eşya Depolama Hizmetleri

Günümüz koşullarında ev eşyalarınızı istediğiniz şekilde bir yerde istediğiniz süre boyunca depolama imkânlar mevcuttur. Depolama dediğimizde lojistik anlamda depolama olarak algılanmasın. Eşya depolama hizmetleri lojistik sektöründen bağımsız sadece ev ve ofis taşıma firmalarının yapmış oldukları bir hizmet türüdür. Özellikle son 5 yıl içinde gerçekleşen ve devam eden eşya depolama hizmetleri yoğun bir şekilde gerçekleşmektedir. Sadece bireysel değil, aynı zamanda kurumsal depolama hizmetleri vermekte olan Çolakoğlu nakliyat, 1956 yılından bu yana sizlere en iyi şekilde kaliteli ve güvenli hizmet vermektedir. Devamını Oku »

Eski Zeka Oyunları da Yerini Teknolojiye Bıraktı

Bu başlıktan, “teknoloji karşıtıyız” sonucu çıkmasın. Aynı zamanda “nerede o eski günler” demek istemediğimizi de bilmelisiniz ? Hayır hayır, bu yazının konusu bambaşka! Endişe değil; umut veren birkaç paragraf okuyacağınızdan şüpheniz olmasın.

Eskiden, özellikle karşılıklı oynanan zeka oyunları daha bir popülerdi. Akıllı cihazların hayatımıza nüfus etmesiyle birlikte alışkanlıklarımız da değişti. En son ne zaman kağıt üzerinde amiral battı oynadınız bilemiyoruz ama tahmin ediyoruz ki hatırlayamadığınız bir tarihtedir. ? Merak etmeyin, bunda endişelenecek bir durum yok Devamını Oku »

İtalya’nın En Çok Turist Çeken Şehirleri

Tarihi dokusu, damaklarda iz bırakan lezzetli yemekleri, büyüleyen mimari yapıları, eşsiz sahilleri ve sayılabilir birçok özelliğiyle bugün dünyada en fazla turist ağırlayan ülkelerden biri olan İtalya, her yıl ziyaretçi sayısını kaybetmek yerine hızla artırmaktadır. Yaz aylarında tatil yapılabilecek birçok şehrin olduğu gibi, tarihi ve kültürel açıdan da oldukça zengin olan İtalya’nın en çok turist çeken şehirlerini bir araya getirdik. İtalya seyahatinizi kapsamlı bir hale getirmek için doğru rotayla popüler şehirleri gezip, meşhur İtalya köylerini de gezmenizi öneriyoruz. Böyle bir planda konaklama, ulaşım, yemek ve diğer tüm detayları düşünmeniz gerekebilir. Devamını Oku »

Shrink Makinesinin Paketlemedeki Avantajı

Öncelikle shrink makinesinin paketlemeye sağladığı avantajlara değinmeden evvel shrink paketlemenin ne olduğuna dair sizlere bilgi vermek isteriz. Bildiğiniz gibi bugün imalathanede üretimi tamamlanmış olan her ürün gerçek kullanıcısına ulaştırılmak için paketleme işleminden geçirilir ve bazı durumlarda direk nakliye edilirken, bazı durumlarsa ise önce raflara dizilir yani depolanır ve bir süre sonra nakliyesi gerçekleştirilir. Bu yöntemde çoğu zaman depolama veya nakliyede ürünlerin ambalajları deforme olmakla birlikte bazen de paketlerin açılmış şekilde ulaştığı görülmektedir. Tabi ki, bu üretici ve aracı firmaya maddi kayıp içerdiğinden ötürü kesinlikle oluşması istenmeyen bir durumdur. Shrink paketlemede ise ürün etrafını saran filmin Devamını Oku »

Kredi Notu Öğrenme Yöntemi

Tüketicilerin acil nakit ihtiyaçları karşısında bankalara yapmış olduğu kredi ya da kredi kartı başvurularında sıklıkla duymuş olduğu bankacılık terimleri arasında kredi notu kriteri oldukça önemli bir husustur. Kredi notu yani KKB notu (Kredi Kayıt Bürosu Notu) için kısaca kişi ve kurumların finansal kredibilite durumlarını gösteren bir puanlama sistemi demek mümkündür Devamını Oku »