Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Geliştiren Videolar
  3. Video : Başarıda ne eksik?

Video : Başarıda ne eksik?

Dr. Mustafa KURT Dr. Mustafa KURT -

- 2 dk okuma süresi
4 5
basarida-ne-eksik

Hepimizin başarılı olma peşinde koştuğumuz bir gerçek. Ancak bunu nasıl yapacağımıza gelince bir çoğumuz yolda kalıyor. Çoğu zamansa başarının en önemli engeli motivasyon olarak görülüyor. “Bir amacı gerçekleştirmeyi isteme derecesi” olarak tanımlanabilecek motivasyonun başarı yolunda önemli bir anahtar olduğunu görmek için şu videoyu izlemenizi öneririm.

Bilgi : Eğer videoyu izleyemiyorsanız, Türkiye’nin YouTube engellemesinin bir ceremesini çekmektesiniz. Bilgisayarınızın DNS’lerini güncellerseniz bu problemi çözebilirsiniz.

Oscar Pistorius 1986 doğumlu Güney Afrikalı bir koşucu. “Bacakları olmayan en hızlı şey” diye bilinen Pistorius, 100, 200 ve 400 metrede dünya rekoru sahibi ve karbon fiber yapay protez bacakları yardımıyla koşuyor. En iyi dereceleri: 100metre 10.91 sn, 200 m 21.58 sn, 400m 46.25 sn olup hepsi de (clasT-44)ün dünya rekoru.

Pistorius’u sıradan bir günde sokakta görsek, belki de zor durumda olduğunu düşünüp üzülebiliriz. Ancak eminim bu karşılaşmada Pistorius bize daha çok üzülecektir. Çünkü O, bize göre eksikleri olmasına rağmen bir dünya şampiyonu. Kaybetmiş görünürken kazanmayı başarmış birisi. Bunda en önemli yardımcısı kuşkusuz motivasyonu olmuş. Bahanelerden sıyrılıp başarılarıyla kendisi tüm dünyaya kabul ettirmiş.

Arkamıza yaslanalım ve düşünelim. Amaçlarımıza ulaşma yolunda bize yardımcı olacak şeyleri yapmamak için o kadar çok bahane üretiyoruz ki. Sanırım motivasyon konusunda biraz silkelenmeye ihtiyacımız var. Pistorius’un videosunu bir daha izleyin ve hayata gecikmeyin…

Yazan : Dr. Mustafa KURT / kendinigelistir.com

Dr. Mustafa KURT

İzmir'de doğdu. Dumlupınar Üniversitesi İktisat bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Aynı üniversitede başladığı yüksek lisans programını 2000 yılında tamamlayıp İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetimi ve Organizasyon ABD dalında doktora programına devam etti. Daha sonra Kocatepe Üniversitesi'nde göreve başlayarak doktora derecesini bu üniversiteden aldı. 2008-2009 yıllarında post doktora programı kapsamında University of Bradford, School of Management'ta çalışmalarını sürdürdü. 2009 yılında Türkiye’ye dönerek doçent oldu. Halen The University of York, The York Management School’da misafir araştırmacı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bilgi yönetimi, kurumsal teori, işletmecilik tarihi ve yönetim danışmanlığı konularında çalışmalar yapmaktadır.

İlgili Yazılar