Anasayfa / Geliştiren Videolar / VIDEO : Siz küçücük gülümseyin, hayat değişsin!

VIDEO : Siz küçücük gülümseyin, hayat değişsin!

Küçük bir gülümsemedir hayatın kırılmayan dalı!
VE tutmak ve hatta bırakmamak gerekli ne pahasına olursa olsun. Yüzünüzdeki güzelliğin dışa vurmasıdır o! VE aslında farketmeden başka akıllara girdiğiniz “kapı çalmak bilmeyen” dostunuz…
Siz küçücük gülümseyin, hayat değişsin!

(Özgür ŞAHİN)

GÜLÜMSE HAYATA

İş-güç, okul, sınavlar, yapılması gereken işler, aile içindeki dertlerimiz, iş yerindeki sorunlarımız, özel hayatımızdaki iniş-çıkışlar, ülkemizdeki yerli-yersiz kavgalar…
Bunların her biri bizleri biraz daha da karamsarlığa itiyor, yüzümüze acı ve üzüntü karışımı bir duyguyu taşıyor, ileriye dönük umutlarımızı yerle bir ediyor. Önümüze konulan büyük amaçları başaramamanın sırtımıza getirdiği yük, her geçen gün bedenimizi birden uzaklaştırıyor. Umutlar kayboluyor, cesaret kırılıyor, psikolojiler bozuluyor, toplum rahatsızlanıyor.
Hiç durup 5 dakika düşündünüz mü? Her şey gerçekten o kadar da kötü mü? Bu kadar kötü bir hayat gerçek olabilir mi? Başarısızlık ve mutsuzluk kaderimiz mi?

Şimdi hep birlikte şu hikayeciğe kulak verin.

Küçük kiz, hüzünlü bir yabanciya gülümsedi. Bu gülümseme adamin kendisini daha iyi hissetmesine sebep oldu. Bu hava içinde yakin geçmiste kendisine yardim eden bir dosta tesekkür etmediğini hatirladi. Hemen bir not yazdi, yolladi. Arkadasi bu tesekkürden o kadar keyiflendi ki, her öğlen yemek yediği lokantada garsona yüklü bir bahsis birakti. Garson, ilk defa böyle bir bahsis aliyordu. Aksam eve giderken, kazandiği paranin bir parçasini her zaman köse basinda oturan fakir adamin sapkasina birakti. Adam öyle ama öyle minnettar oldu ki… Iki gündür boğazindan asaği lokma geçmemisti. Karnini iki günden beri ilk defa doyurduktan sonra, bir apartman bodrumundaki odasinin yolunu islik çalarak tuttu. Öyle neseliydi ki, bir saçak altinda titreyen köpek yavrusunu görünce, kucağina aliverdi. Küçük köpek gecenin soğuğundan kurtulduğu için mutluydu. Sicak odada sabaha kadar kosusturdu. Gece yarisindan sonra apartmani dumanlar sardi. Bir yangin basliyordu. Dumani koklayan köpek öyle havlamaya basladi ki, önce fakir adam uyandi, sonra bütün apartman kalkti. Anneler, babalar dumandan boğulmak üzere olan yavrularini kucaklayip, ölümden kurtardilar.
Bütün bunlarin hepsi, hiçbir maliyeti olmayan bir “TEBESSÜM”ün sonucuydu..

Evet, Bir günlük hayatımızda bizi mutlu edecek o kadar fazla ayrıntı var ki birazcık bunlara odaklanmamız, birazcık detaylarla kendimizi mutlu etmemiz gerekiyor. Modern hayatın üzerimizde oluşturduğu baskı, sürekli daha iyisini istememize, daha çok tüketmemize sebep oluyor. Bu da insanın mutlu olmasına değil, mutsuz olmasına hizmet ediyor. Şimdi aşağıda başarılı öğrencilerce hazırlanan videoyu da izleyin ve mutlu olmayı bir kez daha düşünün.

Yüzünüzden :) GÜLÜMSEME :) eksik olmasın.

Yazan : Mustafa KURT
https://www.kendinigelistir.com/
Video : D.E.U. Sinema Öğrencileri 16:9 Ekibi

Hakkında Dr. Mustafa KURT

İzmir'de doğdu. Dumlupınar Üniversitesi İktisat bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Aynı üniversitede başladığı yüksek lisans programını 2000 yılında tamamlayıp İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetimi ve Organizasyon ABD dalında doktora programına devam etti. Daha sonra Kocatepe Üniversitesi'nde göreve başlayarak doktora derecesini bu üniversiteden aldı. 2008-2009 yıllarında post doktora programı kapsamında University of Bradford, School of Management'ta çalışmalarını sürdürdü. 2009 yılında Türkiye’ye dönerek doçent oldu. Halen The University of York, The York Management School’da misafir araştırmacı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bilgi yönetimi, kurumsal teori, işletmecilik tarihi ve yönetim danışmanlığı konularında çalışmalar yapmaktadır.

20 yorum

 1. Bu yaziyi daha öncede okumustum, gercekten cok güzel.
  Video’su, video’daki müzigi beni cok duygulandirdi…

  Hazirlayanlarin ellerine, kollarina saglik…

  Tesekkürler

  Elif Veyisoglu

 2. yazı gerçekten çok güzel bir tebessüm etmenin hiçbir zorluğu yok eğer gerçekten birilerine yardım etmek istiyorsak tebessümle başlayabiliriz..

 3. Tek kelimeyle harika. Iste bizim milletimizde olmasi gerken bu. Bakin o zaman ülkemiz nasil kalkiniyor . Gercekten cok güzel olmus , yüreginize saglik…

 4. harıkaymış ya
  gülmeyı unutmuştum meğer gulsemem ne kadar kıymetlıymış

 5. Elinize sağlık çok güzel bir site hazırlamışısınız. Ancak, videoda yalnızca reklam var..?

 6. Bunu kim yaptıysa ellerine sağlık olsun.Çok güzel hazırlamış.Ama test koymayı unutmuş.Ben test çözmek istiyorum.Ve video izlemekte istiyorum.Ama video yok.Benim için sağlıkla ilgili videolar koyar mısınız???

 7. Ellerinize saglik, gercek olanda bu zaten keske herkez anlaya bilse gülmenin gülümsemenin hayatimizda ne denli önem tasidigini. basarilar

 8. Tek kelimeyle düşündürücü.Toplum olarak ne kadarda tebessüme ihtiyacımız var öyle değilmi?Hakaretlerin,sayğısızlığın günden güne çoğaldığı bu ortamda, bir tebessümün neleri değiştirdigini görüyoruz.

  Herkesin denemesi gerek.Bence zor birşey değil.

 9. Dünya’yı o küçük kız gibi görebilmek umudu ile…….

 10. Bir gülümseme bunca güzel şey verirken bize neden çevremizdekileri bazen o gülümsemeden mahrum bırakırız?? ….Geç kalınmış tebessüm idamdan sonra gelen affa benzer….

 11. Bir tebessümde binbir anlam saklı,gözyaşlarımı tutamadım.Emeğinize sağlık.

 12. biliyordum o gülücügün dönüp dolasip tekar o kücük kizi bulacagini.
  Realde kendimde cok yasiyorum, bazen üzgün olarak bi magzaya giriyorum gülümseyen Pozitiv enerjili eleman bana bu enerjiyi asiliyor, sonra bende o tebessümle cikip baskalarina dagatiyorum

  film biraz amatörce olmus, ama icerik dogru

 13. Gerçekten teşekkurelr
  ve cok dogru bır yazı
  bazen bır tebessum
  tatlı bır tebessum cok seyı degıstırebılır

 14. Gercekten cok etkileyici.
  böyle faydali, bizlere gercekten ilac gibi gelecek yayinlar icin gönülden tesekkürler…

 15. Harika bir bir yazı teşekkür ederim.

 16. Ağladım çok mu duygusalım ne???

 17. Ömer Kayapınar

  Öncelikle önyargıların bir tarafa bırakılarak her insanın bir tebessümü haketmesi gerektiğinin hatırlanması gerekir. O zaman herşey daha güzel olacaktır…

 18. Video açılmadı bu yüzden izleyemedim.ama mutluluğun bu kadar kolay elde edileceğini düşünmüyorum kesinlikle.hatta yeryüzünde mutluluk denilen şeyin yok olduğunu bile düşünmeye başladım yani eğer olsaydı elbet bende bu duyguyu birara yaşardım en azından benim için yok mutluluk.

 19. Çok hos bir yazıydı umut verdi bana..:)Ve Deva’nın yazdıgı söz cok hosuma gitti.Geç kalınmış tebessüm ,idamdan sonra gelen affa benzer….Tbessüme hasret kalmamak dileğiyle :)

 20. Harika bir bir yazı teşekkür ederim emeğinize sağlık.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.