Anasayfa / Motive Olmak / Bir de bunlar var! / Değiştir düşüncelerini, değişsin hayatın!

Değiştir düşüncelerini, değişsin hayatın!

Bütün sıkılmışlıklarınızı, tek düzeliklerinizi ve sıradanlaştırdığınız yaşamı kenara koyup hayata bir gülümsemeyle “günaydın” demek istemez misiniz? Her gün giderek daha da zorlaşan hayata “ben daha zorum!” deyip, kendinizi daha huzurlu hissettirmeyecek mi? Mutlu olmak sandığımız kadar zor değil. Bi’kaç prensip varMutluluk yasalarını uygulayın, alışkanlıklarınızı değişitirin ve mutlu olmayı keşfedin… Mutlu olmak zor mu? Nefes almak bir mutluluk değil mi? İşte, sihirli mutluluk yasaları… Hemen, gerekli mutluluk şartlarını verelim:

1- Asla asla demeyiniz!

2- Cümlenizin başlangıcı “ama” ve “fakat” olmasın!

3- “Fark etmez” derseniz yalan söylemiş olursunuz, her şey fark eder.

4- Hiç bir cümlenizin fiili “mış, miş “veya “lar, ler “veya “mişler, mışlar” veya “larmış, lermiş” le bitmesin. Bunlar sizin bilmediğiniz ve görmediğiniz, başkasının anlattığı eylemledir ve bunlara göre hareket etmek hem size hem karşınızdakine zarar verir.

5- Başkasının yerine düşünmeyin!

6- Başkasının yerine karar vermeyin!

7- Bencilce yaşayın… Zaten insan bencildir ve kendisi için yaşar, aksini söyleyip veya düşünüp kendinizi kandırmayın. Böylece kim olduğunuzu ve nerede olduğunuzu bilirsiniz. Başkalarına daha az zarar vermiş olursunuz.

8- Pozitif düşünce ile yaklaşın konulara (yapacağım, başaracağım gibi). Ama bu Pollyanna’cılık olmasın.

değiştir düşüncelerini, mutlu ol

9- Hiçbir zaman gerçek ve doğrudan vazgeçmeyin!

10- Geçmişi yargılamayın, bir şey kazanamazsınız. Sadece tecrübe olarak faydalanın ve mutsuzsanız tekrar etmeyin!

11- Kendinize ve etrafınızdakilere güvenin, onları sevin!

12- Mutlu olmak ve ilerlemek için yaşanan şeyleri tekrar yaşamayın, yaşanmışlardan faydalanın. (Ateşin el yaktığını öğrenmek için elinizi ateşe sokmaya gerek yok, etrafınıza bakmak ve okumak yeterlidir). Albert Einstein “Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar elde etmeyi beklemek aptallıktır.” der. Dünyanın en zeki adamının sözlerine kulak verin.

13- Genelleme yapmayın! (Bütün erkeler veya kadınlar gibi)

14- Siz hissettiğinizi yaşayın, varsın dünya beğenmesin, siz beğeniyorsanız yeterlidir.

15- Bir anı yaşamak için yıllar harcamak başarısızlıktır. Başarı, bir anda yılları yaşayabilmektir.

16- Ben hep veriyorum, almıyorum demeyin. Almayı bilmeyen vermeyi de bilmez. Vermeyi bilmediğinizden o hiç bir yere gitmez.
Almasını bilmeyen veremez, vermesini bilmeyen alamaz, ağlamasını bilmeyen gerçekten gülemez, üzülmesini bilmeyen sevinemez. Her şeyin dengesi vardır.

17- Ve karar verin, şu an sizin de yeni bir hayata başlama anınız olsun!

Çok mu zor bunları uygulamak, bunları yazın ve uygulayın hayatınızın değiştiğini göreceksiniz. Hayat çok güzel, yaşamasını biliniz…

Yazan : Dr. Cenk Kiper / Pudra

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

6 yorum

  1. Gerçekten doğru söylüyorsunuz hayat çok güzel ama güzel yaşamasını bilmiyoruz. önerileriniz için teşekkürler

  2. Hayat güzel evet.her olana rağmen biyerlerden mutluluk çıkıyor.bi yerdede çekilmez oluyor.bana göre dediğiniz gibi verdiğimizin karşılığını alamayınca çekilmiyor.yaşamayı bilen mutluluk saçan biri etrafını mutlu eder özellikle kıymet verdiklerine bunu yapar ki oda mutlu olsun.mutlu ederken mutlu olmak ister.karşıdaki bunu veremezse az da olsa bi tebessümüçok görürse ufak bi ilgiyi göstermezse ne mutlu olmak ne mutluluk vermek ister.bu yazanları okumak bile fayda vermez sonra.teşekkürederim :)

  3. önerileriniz için çok teşekkürler. gerçekten kaliteli bir platform sunuyorsunuz okuyucularınıza.

  4. Gerçekten hayat çok güzel, farkına vardırma çabalarınız da güzel, başarılar size hayatta.

  5. Düşüncelerini Değiştir , Hayatın Değişssin :) . Teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.