Anasayfa / Başarı Yazıları / Hasta Olmak Parkta Olmaya Engel mi?

Hasta Olmak Parkta Olmaya Engel mi?

Geçenlerde tatlı oğlum hasta oldu ve biz yine de parka gittik. Ve ben sosyal medyada paylaştığım fotoğrafımızın üzerine bu cümleyi yazdım. Sonra baktım ki farkında olmadan koçlukta kullandığımız güçlü sorulardan birini sormuşum kendi kendime. Ve düşündüm bu soru üzerine. Başka hangi durumlar engel değil bir şey yapmaya?

Kötü hava yürüyüş yapmaya engel mi?
Yaş engel mi hayalinde ki mesleği yapmaya?
Yaşadığımız zorluklar engel mi hedefe ulaşmamıza?

Bu soruya çok emin bir şekilde cevap veriyorum ki “Hayır”. Bütün bunlar yapmak istediklerimize engel değil aslında.

Evet, etrafımızda bizi sabote edecek o kadar çok olay, kişi ve durum var ki. Peki, onların bizi sabote etmesine kim izin veriyor, kim bunu tercih ediyor. Tabi ki biz! Hava kötü yürüyüş yapmayayım derken yağmur mu engel yürüyüş yapmaya yoksa şemsiyeyi kullanmayan biz mi? Yaşımız mı engel hayalimizde ki mesleği yapmaya yoksa tembel ruhumuz mu?

engel-mi

Peki kimse yürümüyor mu yağmurlu havada… Hali hazırda istemediği mesleği yapan ve sonrasında hayalinde ki mesleğe sahip olan yok mu?

Etrafımıza baksak aslında istediği hedefe ulaşma yolunda kendine engel olan kendini ortadan kaldıran çok kişi var. Peki bizim cesaretimiz var mı güvenli olarak bildiğimiz ama aslında bizi ayağımızdan aşağı doğru çeken bölgeden çıkmaya. Değişim istiyor muyuz? Yoksa ‘bir gün yapacağım’ kısır döngüsü içinde yaşlanmaya başladık mı bile?

Unutma ‘bir gün yapacağım’ kısır döngüsünden çıkmak için içimizde çok büyük bir güç var. Belki bu güce daha önce de ulaştın, tekrar ulaşmak için sadece hatırla, gözlerini kapat ve hayal et, ne istediğine karar ver ve harekete geç. Biraz uğraş, biraz cesaret yetecek…

Yazan : Büşra Deniz

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.