Anasayfa / Sizden Gelenler / Kalbimiz kadar temiz bir sayfa ;)

Kalbimiz kadar temiz bir sayfa ;)

Yepyeni bir yıldan herkese merhaba!
2011’de ne yaşandıysa yaşandı. Bitti gitti işte sonunda. Şimdi tertemiz bir sayfa açma zamanıdır. İnsan her gün yeni bir sayfa açmalı hayatında, ki zaten siz açmasanız da her doğan gün tertemiz ve yeni bir sayfadır. Ve ne güzeldir değil mi o yeni sayfayı açmak. Hatırlayın öğrenciliğinizi ya da hala öğrenci olanlar daha iyi bilir. Tuttuğumuz defterlerde yeni bir sayfa açmak ne zevklidir. Sanki zihnimizde de eski sayfa kapanır ve yenisi açılır o kağıt parçasıyla. Ne güzeldir o sayfaya yeni bilgileri yazmak. Altını çizmek önemli şeylerin, değil mi?

İşte ben de yılın bu ilk günlerinde bunu yapmanızı istiyorum. İsteyen gerçek anlamda bir defter alsın ve gerçekten her gün yeni bir temiz sayfaya yaşadıklarını hatta yaşamak istediklerini yazsın. Hatta en çok istediklerinin, en önemlilerinin altını çizsin bir güzel. İsteyen de zihninde açsın o sayfaları ve zihninde altını çizsin önemli şeylerin. Bakın önemli şeyler derken kesinlikle canınızı sıkan, içinizi daraltan şeylerden bahsetmiyorum. Yok efendim şu kişi bana şunu dedi, bana yan baktı, onu mu demek istedi, bunu mu ima etti gibi şeylerden bahsetmiyorum kesinlikle! (Bunları artık takmamayı öğrenmiş olmalısınız! Onca yazı yazdım bu konuda lütfen yani :) Önemli şeylerden kastım şu; sizi mutlu eden, içinizi hoplatan, size ” Çok şükür Allah’ım” dedirten şeylerin altını çizin. Bunu yapmak o kadar zor değil inanın. Artık zaman güzel şeylerin altını çizme zamanı, tıpkı bu cümle gibi :)

Ben 17 yıldır günlük tutuyorum. Günlük tutmak ille de o gün neler yaptığınızı harfiyen yazmak değildir. Yazmak içinizi dökmeye yarar. Kimseye söyleyemediğiniz şeyleri ona yazabilirsiniz. Günlük sizi yargılamaz, yaftalamaz, size yorum yapmaz. O sadece sizi dinler. Bazen yazdıklarınızı sonradan okuduğunuzda çok gülersiniz veya çok pişman olursunuz. Güldüğünüz şeyler için çok şükür dersiniz. Pişman olduklarınızdan da ders çıkarıp aynı hatayı tekrar yapmamaya karar verirsiniz. Bu çok güzel bir duygudur bence.

temiz bir sayfa

Ben her gün yeni bir sayfaya yazarım. Her sefer yeni bir başlangıçtır benim için. Tertemiz sayfaya istediğimi yazabilirim. Tüm hayallerimi, dileklerimi, gerçek düşüncelerimi (Orada ben GERÇEK BEN’İM çünkü). İçimi dökerim, hep güzel şeylerden bahsederim. O boş sayfa benim için her şeyin ama her şeyin mümkün olduğu bir mucizeler diyarıdır ve baş mimar da BEN’İM :) Ne kadar güzel bir şey olduğunun farkında mısınız bunun? Bence her insanın bir günlüğü olmalı. İnsanın içini dökmeye ve hayal kurmaya ihtiyacı vardır. Bazen en yakınlarınız bile özgürce hayal kurma hakkınızı elinizden alabilir olumsuz ve inançsız bir cümleyle. ” Hadi canım! Olur mu öyle şey? Gerçek dünyaya dön. Fazla heveslenme. Sen yine de kötüsünü düşün.” gibi cümleler :) Bunlar hayatınızı özgürce yaratma hakkınızı elinizden alır. Uyanın artık! Dünya güzeldir ve daha da güzel olabilir. Önemli olan güzel bakan ve güzel düşünen insanların çoğalmasıdır. Olumsuzları temizlemenin zamanı geldi. Gün bugündür.

Hadi o zaman hep birlikte fiziken veya zihnen her gün yeni bir sayfa açalım ve ona güzel şeyler yazalım. Evet çevrenizde çok fazla olumsuz etki olduğunu biliyorum ama yapabilirsiniz. Ben de aynı dünyada yaşıyorum sizinle. Ben başardığıma göre siz de başarabilirsiniz. Hatta çocuklarınıza da öğretin bunu. Yaratıcılıklarından mahrum etmeyin onları. Bırakın kendi dünyalarını kendileri yaratsınlar. VE ARTIK SİZ DE KENDİ DÜNYANIZI KENDİNİZ YARATIN. Kolay gelsin.

Herkese Harika Bir Yıl Dilerim :)

Yazan : Aslı Ece Özdoğan / kendinigelistir.com

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.