Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. İnsan İlişkileri
  3. Özgüven Arttırmak için Beden Dili önerileri

Özgüven Arttırmak için Beden Dili önerileri

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 3 dk okuma süresi
74 0
özgüven arttırmak için beden dili önerileri

Özgüven arttırmak ve/veya özgüven yükseltmek için ne yapmam gerekir mi diyorsunuz? Çünkü etrafınızdaki herkes zaman zaman özgüven kaybı yaşıyor ve bu anlarda kendimizi endişeli hissediyoruz. Tam da bu noktada bazı beden dili önerilerimiz ile özgüveninizi tazeleyebilirsiniz. Bu hareketler özgüveni yeniden kazanmak noktasında size yardımcı olacaktır. İşte öz saygınızı ve kendinize olan güveninizi artırmanıza ve güvensizliklerinizden kurtulmanıza yardımcı olacak beden dili önerileri:

Gülümseyin

Gülümsemenin iyileştirici gücünden her zaman faydalanın.

Ortada hiçbir sebep yokken gülümsemek size saçma gelebilir; fakat beynimiz, sıklıkla hissetmemizi istediğimiz duygudan bile etkileniyor. Kendinize gülümsemeniz bile, aniden kendinize olan güven seviyenizin artmasına ve bilinçaltınızın size kendinizi iyi hissettiğinizi hatırlatmasına yardımcı olacaktır. Eğer kendinize güvenmekte problem yaşıyorsanız, gülümsemenin büyülü etkisini denemelisiniz.

özgüven arttırmak için beden dili önerileri

Postürünüze dikkat edin

Aşırı derecede uzun olmasanız bile, kendinizi uzun göstermek için doğru bir şekilde durmanız, kısa süreliğine bile olsa kendinizi diğer insanlardan daha büyük hissetmenize sebep olacaktır. Bu noktada kambur durmamaya ve omuzlarınızı düşürmemeye özen gösterin; çünkü yanlış duruşlar, daha kısa görünmenize ve kendinizi güvensiz hissetmenize neden olacaktır.

Ellerinize hakim olun

İnsanlar gergin oldukları anlarda, ellerinde mutlaka bir obje olur ve onunla oynarlar veya objeyi kurcalarlar. Sakin ve sinirli kişileri el hareketlerinden kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Sinirlendiğinizde özellikle ellerinizi daha az kullanmanız ve genel olarak daha az hareket etmeniz, sakinleşmenize yardımcı olabilir.

superman durusu

Superman duruşundan ilham alın

Kendinizi güçlü ve güvenli hissetmeniz, öyle düşünmenize ve sonunda da olmanıza yardımcı olacaktır.
Süperman duruşu aslında gerçekten oldukça önemli bir duruş. Kendinizi güçlü ve güvenli olarak göstermeniz, öyle düşünmenize yardımcı olacaktır. O yüzden otururken ve kalkarken bacaklarınızı çok açmayın ve Superman pozunun güçlü etkisinden faydalanın.

Yavaşlayın

Yavaşlayın ve yavaşlamanın eşsiz faydalarını görün. Her ne kadar şehir hayatında bu durum çok kolay olmasa da, yavaşlamak yaptığınız işe daha çok odaklanmanıza, yediğiniz yemeğin tadını daha çok almanıza yardımcı olacaktır. Yavaşladığınızda kendinizi rahatlamış hissedecek ve yaptığınız iş konusunda endişe duymayacaksınız.

Kaynak: inc.com

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar